POLSKI ZWIĄZEK SUMO

10 medali na Mistrzostwach Świata w Sumo 2019

2019-10-13
10 medali wywalczyli reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata Seniorów i Juniorów w Sumo.

Miastem gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata w Sumo była japońska Osaka. Pierwszy dzień turnieju juniorskiego został odwołany z związku z szalejącym w Japonii tajfunem. Na szczęście „Hagibis” obszedł się z Osaką bardzo łagodnie i już 13 października można było rozegrać mistrzostwa. Dzięki sprawnej organizacji udało się przeprowadzić w jednym dniu zawody obu grup wiekowych. Łącznie w Mistrzostwach wzięło udział ponad 250 zawodników z 31 krajów. Nasi sumotories wywalczyli 10 medali:

Patrycja Dyszkiewicz (SPARTAKUS PYRZYCE) – III miejsce w kat. – 60 kg
Team Juniorek (Zuzanna Krystek – TAR KROTOSZYN, Monika Sowa – SAMSON KOBYLIN, Wiktoria Staszak – SPARTAKUS PYRZYCE, Patrycja Dyszkiewicz – SPARTAKUS PYRZYCE) – II miejsce
Team Juniorów (Kacper Mikołajczyk – TAR KROTOSZYN, Hubert Niemczyk – MARYSIN WAWERSKI, Adam Gardzioła – AGROS ZAMOŚĆ) – III miejsce.
Naszym Złotkom, Sreberkom i Brązkom gratulujemy i zapewniamy, że jesteśmy dumni z tego wielkiego sukcesu.