POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

10 medali na Mistrzostwach Świata w Sumo 2019

10 medali na Mistrzostwach Świata w Sumo 2019
2019-10-13
10 medali wywalczyli reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata Seniorów i Juniorów w Sumo.

Miastem gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata w Sumo była japońska Osaka. Pierwszy dzień turnieju juniorskiego został odwołany z związku z szalejącym w Japonii tajfunem. Na szczęście „Hagibis” obszedł się z Osaką bardzo łagodnie i już 13 października można było rozegrać mistrzostwa. Dzięki sprawnej organizacji udało się przeprowadzić w jednym dniu zawody obu grup wiekowych. Łącznie w Mistrzostwach wzięło udział ponad 250 zawodników z 31 krajów. Nasi sumotories wywalczyli 10 medali:

Seniorki i Seniorzy:

Magda Skrajnowska (ONI LUBLIN) – I miejsce w kat. – 73 kg
Aleksandra Rozum (TAR KROTOSZYN) – III miejsce w kat. – 65 kg
Michał Luto (NIEDŹWIADEK WARSZAWA) – III miejsce w kat. – 100 kg
Juniorki i Juniorzy:
Adam Gardzioła (AGROS ZAMOŚĆ) – II miejsce w kat. – 100 kg
Kacper Mikołajczyk (TAR KROTOSZYN) – II miejsce w kat. open
Krystek Zuzanna (TAR KROTOSZYN) – III miejsce w kat. open
Hubert Niemczyk (MARYSIN WAWERSKI) – III miejsce w kat. + 100 kg
Patrycja Dyszkiewicz (SPARTAKUS PYRZYCE) – III miejsce w kat. – 60 kg
Team Juniorek (Zuzanna Krystek – TAR KROTOSZYN, Monika Sowa – SAMSON KOBYLIN, Wiktoria Staszak – SPARTAKUS PYRZYCE, Patrycja Dyszkiewicz – SPARTAKUS PYRZYCE) – II miejsce
Team Juniorów (Kacper Mikołajczyk – TAR KROTOSZYN, Hubert Niemczyk – MARYSIN WAWERSKI, Adam Gardzioła – AGROS ZAMOŚĆ) – III miejsce.
Naszym Złotkom, Sreberkom i Brązkom gratulujemy i zapewniamy, że jesteśmy dumni z tego wielkiego sukcesu.
Poniżej linki do szczegółowych wyników:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

PILNE! KOMUNIKAT PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU SUMO

Niniejszym informuję, iż po dzisiejszym spotkaniu z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską – Andrzejuk w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, po szerokiej dyskusji i przekazaniu nam swoich zaleceń, a także rekomendacji Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego, aby nie rozgrywać imprez masowych podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich imprez krajowych do końca kwietnia 2020 r., a także wszystkich wyjazdów zagranicznych polskiej reprezentacji również do końca kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że polska reprezentacja na pewno nie będzie brała udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów, Seniorek oraz Młodzieżowców U21, U23 (kobiet i mężczyzn) w Baku.

Odwołanie wyżej wymienionych imprez nie oznacza, iż nie odbędą się one w tym roku w terminach późniejszych. O nowych decyzjach w tym zakresie będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Bardzo trudno było podjąć taką, a nie inną decyzję, ale zdrowie i bezpieczeństwo całej naszej rodziny sumo jest dla mnie wartością najwyższą. Wsłuchując się w słowa Głównego Inspektora Sanitarnego uznałem, iż jest to jedyna słuszna decyzja w tym momencie.

Dariusz Rozum,
Prezes Polskiego Związku Sumo