POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

37 medali na Mistrzostwach Europy

37 medali na Mistrzostwach Europy
2019-04-21
37 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne i 30 brązowych wywalczyli reprezentanci Polski na Mistrzostwach Europy U21, U23 i Seniorów w Sumo.

Mistrzostwa te zostały rozegrane w stolicy Estonii – w Tallinnie, w dniach 19 – 21 kwietnia 2019 r. To ogromny sukces dla naszej ekipy, która po raz kolejny potwierdziła swoje miejsce wśród krajów wiodących prym w sumo w Europie. Poniżej lista medalistów  oraz szczegółowe wyniki:

grupie wiekowej do lat 21 wywalczyliśmy łącznie 16 medali:
1. Jakub Antoszewski, KS Agros Zamość – III miejsce, kat. 100 kg
2. Mateusz Pieszak, UKS Samson Kobylin – III miejsce, kat. 60 kg
3. Paweł Sikora, UKS Samson Kobylin – III miejsce, kat. 60 kg
4. Hubert Dęborowski, LUKS Lubzina – III miejsce, kat. 70 kg
5. Kacper Machalski, UKS Sorga Zamość – III miejsce, kat. 77 kg
6. Michał Sokołowski, UKS Sorga Zamość – III miejsce, kat. 92 kg
7. Sara Król, UKS Niedźwiadek Warszawa – III miejsce, kat. + 80 kg
8. Weronika Ryło, KS Agros Zamość – III miejsce, kat. 55 kg
9. Patrycja Jezuwid, LUKS Syrena Gnojnica – III miejsce, kat. 60 kg
10. Aleksandra Rozum, TAR Krotoszyn – II miejsce, kat. 65 kg
11. Monika Sowa, UKS Samson Kobylin – III miejsce, kat. 70 kg
12. Karolina Osóbka, UKS Marysin Wawerski Warszawa – III miejsce, kat. 75 kg
13. Magda Skrajnowska, KS Oni Lublin – II miejsce, kat. 75 kg
14. Kacper Mikołajczyk, TAR Krotoszyn – III miejsce, kat. open
15. Zuzanna Krystek, TAR Krotoszyn – III miejsce, kat. open
16. Drużyna kobiet (Rozum Aleksandra – TAR Krotoszyn, Król Sara – UKS Niedźwiadek Warszawa, Krystek Zuzanna – TAR Krotoszyn, Osóbka Karolina – UKS Marysin Wawerski) – III miejsce. 
W grupie do lat 23 zdobyliśmy 10 medali:
1. Magda Skrajnowska, KS Oni Lublin – I miejsce, w kat. 73 kg
2. Sara Król, UKS Niedźwiadek Warszawa – III miejsce, w kat. 95 kg
3. Wiktoria Staszak, LKS Spartakus Pyrzyce – III miejsce, w kat. + 95 kg
4. Zuzanna Krystek, TAR Krotoszyn – III miejsce, w kat. + 95 kg
5. Przemysław Kubisztal, LUKS Lubzina – III miejsce, w kat. 70 kg
6. Kacper Machalski, UKS Sorga Zamość – III miejsce, w kat. 77 kg
7. Adam Gardzioła, KS Agros Zamość – II miejsce, w kat. 92 kg
8. Jakub Darmochwał, KS Agros Zamość – III miejsce, w kat. 92 kg
9. Jakub Nowakowski, LUKS Lubzina – II miejsce, w kat. 100 kg
10. Sara Król, UKS Niedźwiadek Warszawa – III miejsce, w kat. open
W grupie seniorów wywalczyliśmy łącznie 11 medali:
1. Magdalena Chruściel, UKS Sorga Zamość – I miejsce w kat. 55 kg
2. Klaudia Pieprzak, LUKS Syrena Gnojnica – III miejsce w kat. 55 kg
3. Mateusz Naworol, UKS Sorga Zamość – III miejsce w kat. 77 kg
4. Aleksandra Rozum, TAR Krotoszyn – III miejsce w kat. 65 kg
5. Magda Skrajnowska, KS Oni Lublin – III miejsce w kat. 73 kg
6. Sara Król, UKS Niedźwiadek Warszawa – III miejsce w kat. 95 kg
7. Paweł Pieprzak, LUKS Syrena Gnojnica – I miejsce w kat. 70 kg
8. Patryk Swora, UKS Samson Kobylin – III miejsce w kat. 85 kg
9. Aron Rozum, TAR Krotoszyn – III miejsce w kat. 115 kg
10. Mateusz Linka, UKS Niedźwiadek Warszawa – III miejsce w kat. + 115 kg
11. Drużyna kobiet (Skrajnowska Magda – Ks Oni Lublin, Rozum Aleksandra – TAR Krotoszyn, Król Sara – UKS Niedźwiadek Warszawa, Macios Magdalena – LUKS Lubzina) – III miejsce. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *