POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

4 medale na Pucharze Europy w Vinni

4 medale na Pucharze Europy w Vinni
2019-03-16
4 medale z Pucharu Europy w Sumo, który został rozegrany w estońskim Vinni przywieźli członkowie reprezentacji Polski. Turniej został otwarty przez prezydenta Europejskiej Federacji Sumo, będącego jednocześnie prezesem Polskiego Związku Sumo - pana Dariusza Rozum.

Konkurencja była bardzo zacięta, ale naszym sumokom udało się wywalczyć dwa złote i dwa srebrne medale. Bezkonkurencyjny w kat. + 115 kg okazał się Jacek Piersiak (KS Sumoka Rzeszów), który zajął także drugie miejsce w kat. open. Drugie złoto zdobył Aron Rozum (TAR Krotoszyn) w kat. – 115 kg, a srebro w kat. – 73 kg wywalczyła Magda Skrajnowska (KS Oni Lublin). Puchar Europy w Estonii był kolejnym etapem kwalifikacji do Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2021 Birmingham.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

PILNE! KOMUNIKAT PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU SUMO

Niniejszym informuję, iż po dzisiejszym spotkaniu z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską – Andrzejuk w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, po szerokiej dyskusji i przekazaniu nam swoich zaleceń, a także rekomendacji Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego, aby nie rozgrywać imprez masowych podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich imprez krajowych do końca kwietnia 2020 r., a także wszystkich wyjazdów zagranicznych polskiej reprezentacji również do końca kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że polska reprezentacja na pewno nie będzie brała udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów, Seniorek oraz Młodzieżowców U21, U23 (kobiet i mężczyzn) w Baku.

Odwołanie wyżej wymienionych imprez nie oznacza, iż nie odbędą się one w tym roku w terminach późniejszych. O nowych decyzjach w tym zakresie będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Bardzo trudno było podjąć taką, a nie inną decyzję, ale zdrowie i bezpieczeństwo całej naszej rodziny sumo jest dla mnie wartością najwyższą. Wsłuchując się w słowa Głównego Inspektora Sanitarnego uznałem, iż jest to jedyna słuszna decyzja w tym momencie.

Dariusz Rozum,
Prezes Polskiego Związku Sumo