POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

Historyczny sukces na Mistrzostwach Świata 2018

Historyczny sukces na Mistrzostwach Świata 2018
2018-07-22
11 medali przywieźli polscy sumocy z Mistrzostw Świata w Sumo.

6 brązowych medali zdobyli juniorzy a  2 srebrne i 3 brązowe z Tajwanu przywieźli seniorzy. Jest to wyjątkowy wynik na przestrzeni ostatnich 10 lat. Zawodnicy przeszli pełen proces przygotowań, a na glinianym dohyo zostawili serce, bowiem każdy z nich walczył z pełnym zaangażowaniem. Wszyscy możemy być z nich dumni. Poniżej szczegółowa informacja o zdobytych medalach członków reprezentacji Polski:

JUNIORZY:
Patrycja Dyszkiewicz – kat. 60 kg, brąz
Sara Król – kat. +75 kg, brąz
Adrian Gondek – kat. 80 kg, brąz
Damian Wróbel – kat. +100 kg, brąz
Drużyna juniorek w składzie (Dyszkiewicz, Adaszek, Król) – brąz
Drużyna juniorów w składzie (Gondek, Wróbel, Fabianowski) – brąz

SENIORZY:
Aron Rozum – kat. 115 kg, srebro
Jacek Piersiak – kat.open, srebro
Mateusz Linka – kat. +115 kg, brąz
Magdalena Macios – kat. 65 kg, brąz
Drużyna seniorów w składzie (Rozum, Piersiak,Linka, Wojda) – brąz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

PILNE! KOMUNIKAT PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU SUMO

Niniejszym informuję, iż po dzisiejszym spotkaniu z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską – Andrzejuk w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, po szerokiej dyskusji i przekazaniu nam swoich zaleceń, a także rekomendacji Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego, aby nie rozgrywać imprez masowych podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich imprez krajowych do końca kwietnia 2020 r., a także wszystkich wyjazdów zagranicznych polskiej reprezentacji również do końca kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że polska reprezentacja na pewno nie będzie brała udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów, Seniorek oraz Młodzieżowców U21, U23 (kobiet i mężczyzn) w Baku.

Odwołanie wyżej wymienionych imprez nie oznacza, iż nie odbędą się one w tym roku w terminach późniejszych. O nowych decyzjach w tym zakresie będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Bardzo trudno było podjąć taką, a nie inną decyzję, ale zdrowie i bezpieczeństwo całej naszej rodziny sumo jest dla mnie wartością najwyższą. Wsłuchując się w słowa Głównego Inspektora Sanitarnego uznałem, iż jest to jedyna słuszna decyzja w tym momencie.

Dariusz Rozum,
Prezes Polskiego Związku Sumo