POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

Nowy trener kadry narodowej kadetów i młodzików

Nowy trener kadry narodowej kadetów i młodzików
2018-12-20
Z dniem 31.12.2018 r. funkcję trenera kadry kadetów i młodzików obejmie Mirosław Flak, wieloletni szkoleniowiec sumo, znający dyscyplinę od podszewki.

17.12.2018 r. Komisja Konkursowa w składzie: Dariusz Rozum, Andrzej Jedynak, Magdalena Kowalska przeprowadziła rozmowę z kandydatem na trenera kadry kadetów i młodzików, który został zakwalifikowany do udziału w II etapie konkursu i po procedurze głosowania jednogłośnie zaproponowała na to stanowisko Mirosława Flaka. Trener obejmie swą funkcję od 31.12.2018 r.

Mirosław Flak ukończył Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. , na specjalizacji trenerskiej. Jest szkoleniowcem w klubie UKS Samson Kobylin od 2004 roku. Jego podopieczni odnosili i odnoszą sukcesy w dyscyplinie sumo na arenie krajowej i międzynarodowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

PILNE! KOMUNIKAT PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU SUMO

Niniejszym informuję, iż po dzisiejszym spotkaniu z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską – Andrzejuk w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, po szerokiej dyskusji i przekazaniu nam swoich zaleceń, a także rekomendacji Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego, aby nie rozgrywać imprez masowych podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich imprez krajowych do końca kwietnia 2020 r., a także wszystkich wyjazdów zagranicznych polskiej reprezentacji również do końca kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że polska reprezentacja na pewno nie będzie brała udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów, Seniorek oraz Młodzieżowców U21, U23 (kobiet i mężczyzn) w Baku.

Odwołanie wyżej wymienionych imprez nie oznacza, iż nie odbędą się one w tym roku w terminach późniejszych. O nowych decyzjach w tym zakresie będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Bardzo trudno było podjąć taką, a nie inną decyzję, ale zdrowie i bezpieczeństwo całej naszej rodziny sumo jest dla mnie wartością najwyższą. Wsłuchując się w słowa Głównego Inspektora Sanitarnego uznałem, iż jest to jedyna słuszna decyzja w tym momencie.

Dariusz Rozum,
Prezes Polskiego Związku Sumo