POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

Odeszła Minister Krystyna Łybacka. Cześć Jej pamięci.

Odeszła Minister Krystyna Łybacka. Cześć Jej pamięci.
2020-04-21
Świat zatrzymał się na chwilę, bowiem doznał niepowetowanej straty. Wieczorem, 20 kwietnia 2020 r. odeszła od nas Krystyna Łybacka - matka chrzestna Polskiego Związku Sumo. Prawdziwa dama polskiej polityki.
Wieloletnia posłanka na Sejm RP, deputowana do Parlamentu Europejskiego, ceniona Minister Edukacji Narodowej i Sportu, wykładowca akademicki. Wielokrotnie gościła na naszych turniejach sumo roztaczając wokół siebie niesamowitą aurę. Zawsze budziła szacunek. Otwarta na współpracę budowała mosty porozumienia i pozostawała wierna swoim ideałom. Najpierw wymagała od siebie i nigdy nie osiadła na laurach. Kiedy zachodziła taka potrzeba twarda i zdecydowana, a przy tym była osobą o niezmierzonych pokładach wrażliwości. Prawdziwa kobieta z klasą, która dotrzymywała danego słowa. Łączymy się w bólu ze wszystkimi, którzy mieli możliwość poznania, jakim wspaniałym człowiekiem była. Mimo, że nie ma Jej wśród nas na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

PILNE! KOMUNIKAT PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU SUMO

Niniejszym informuję, iż po dzisiejszym spotkaniu z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską – Andrzejuk w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, po szerokiej dyskusji i przekazaniu nam swoich zaleceń, a także rekomendacji Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego, aby nie rozgrywać imprez masowych podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich imprez krajowych do końca kwietnia 2020 r., a także wszystkich wyjazdów zagranicznych polskiej reprezentacji również do końca kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że polska reprezentacja na pewno nie będzie brała udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów, Seniorek oraz Młodzieżowców U21, U23 (kobiet i mężczyzn) w Baku.

Odwołanie wyżej wymienionych imprez nie oznacza, iż nie odbędą się one w tym roku w terminach późniejszych. O nowych decyzjach w tym zakresie będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Bardzo trudno było podjąć taką, a nie inną decyzję, ale zdrowie i bezpieczeństwo całej naszej rodziny sumo jest dla mnie wartością najwyższą. Wsłuchując się w słowa Głównego Inspektora Sanitarnego uznałem, iż jest to jedyna słuszna decyzja w tym momencie.

Dariusz Rozum,
Prezes Polskiego Związku Sumo