POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

Puchar Europy w Sumo za nami

Puchar Europy w Sumo za nami
2018-06-16
W sobotę 16 czerwca Polska była gospodarzem Pucharu Europy w Sumo.

W turnieju będącym kwalifikacją na The World Games 2021 wzięli udział reprezentanci 10 państw: Estonii, Rosji, Gruzji, Bułgarii, Węgier, Niemiec, Tadżykistanu (po raz pierwszy w historii tych zawodów), Azerbejdżanu, Ukrainy i Polski. Puchar odbył się na Rynku Miejskim w Krotoszynie, a w loży VIP zasiedli przedstawiciele władz samorządu Krotoszyna, Powiatu Krotoszyńskiego oraz Kępna, a także przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i przedsiębiorcy, którzy od lat wspierają sumo. Organizacja imprezy została wsparta finansowo poprzez środki z budżetu MiG Krotoszyn, Powiatu Krotoszyńskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Poniżej lista medalistów:

EUROPE SENIORS SUMO CUP Medalists

EUROPE JUNIORS SUMO CUP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

PILNE! KOMUNIKAT PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU SUMO

Niniejszym informuję, iż po dzisiejszym spotkaniu z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską – Andrzejuk w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, po szerokiej dyskusji i przekazaniu nam swoich zaleceń, a także rekomendacji Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego, aby nie rozgrywać imprez masowych podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich imprez krajowych do końca kwietnia 2020 r., a także wszystkich wyjazdów zagranicznych polskiej reprezentacji również do końca kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że polska reprezentacja na pewno nie będzie brała udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów, Seniorek oraz Młodzieżowców U21, U23 (kobiet i mężczyzn) w Baku.

Odwołanie wyżej wymienionych imprez nie oznacza, iż nie odbędą się one w tym roku w terminach późniejszych. O nowych decyzjach w tym zakresie będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Bardzo trudno było podjąć taką, a nie inną decyzję, ale zdrowie i bezpieczeństwo całej naszej rodziny sumo jest dla mnie wartością najwyższą. Wsłuchując się w słowa Głównego Inspektora Sanitarnego uznałem, iż jest to jedyna słuszna decyzja w tym momencie.

Dariusz Rozum,
Prezes Polskiego Związku Sumo