POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

Sumo na Matsuri 2019

Sumo na Matsuri 2019
2019-06-15
Nasi sumocy uczestniczyli w Pikniku z kulturą japońską - Matsuri 2019.

Podczas wielkiego święta kultury japońskiej, które odbywało się w Warszawie, w Służewskim Domu Kultury, w sobotę 15 czerwca zawodnicy Polskiego Związku Sumo wykonali pokaz dyscypliny. Zaznajomili tłumnie zebranych nieopodal pola walki z podstawowymi technikami walki, zaprezentowali trening sumoki, stoczyli kilka sparingów i zaprosili do udziału publiczność. Znaleźli się śmiałkowie, którzy chcieli się spróbować z naszymi zawodnikami. W pokazie uczestniczyli z ramienia Związku: Paweł Wojda, Tomasz Wojda, Hubert Niemczyk, Maciej Baca oraz Paulina Rżysko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

PILNE! KOMUNIKAT PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU SUMO

Niniejszym informuję, iż po dzisiejszym spotkaniu z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską – Andrzejuk w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, po szerokiej dyskusji i przekazaniu nam swoich zaleceń, a także rekomendacji Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego, aby nie rozgrywać imprez masowych podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich imprez krajowych do końca kwietnia 2020 r., a także wszystkich wyjazdów zagranicznych polskiej reprezentacji również do końca kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że polska reprezentacja na pewno nie będzie brała udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów, Seniorek oraz Młodzieżowców U21, U23 (kobiet i mężczyzn) w Baku.

Odwołanie wyżej wymienionych imprez nie oznacza, iż nie odbędą się one w tym roku w terminach późniejszych. O nowych decyzjach w tym zakresie będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Bardzo trudno było podjąć taką, a nie inną decyzję, ale zdrowie i bezpieczeństwo całej naszej rodziny sumo jest dla mnie wartością najwyższą. Wsłuchując się w słowa Głównego Inspektora Sanitarnego uznałem, iż jest to jedyna słuszna decyzja w tym momencie.

Dariusz Rozum,
Prezes Polskiego Związku Sumo