POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

Sumo sportem wszystkich dzieci

Sumo sportem wszystkich dzieci
2020-01-01
Blisko 800 uczestników wzięło udział w 6 imprezach dla dzieci i młodzieży realizowanych w 2019 roku przez Polski Związek Sumo wraz z partnerami: ULKS Guliwer Kielce, ZTS Sokół Lublin, UAKS Podlasie Białystok, CSW Lider Zamość, WLKS Siedlce.

Turnieje zostały rozegrane w:

Nowinach k.Kielc – Ogólnopolski turniej sumo dla dzieci, 10 – 11 maja 2019 r.,

Lublinie – Ogólnopolski turniej dzieci w mini – sumo, 01 – 02 czerwca 2019 r.,

Białymstoku – Ogólnopolski turniej dzieci „Podlaskie lato” w sumo, 21 – 22 czerwca 2019 r.,

Zamościu – IV Ogólnopolski Turniej o Puchar Roztocza w Sumo, 29 – 30 czerwca 2019 r.,

Kielcach – Igrzyska Szkół Podstawowych w Sumo, 25 września 2019 r.,

Stoku Lackim – Międzywojewódzki Turniej Dzieci w Sumo o Puchar Wójta Gminy Siedlce, 16 – 17 listopada 2019 r.

Imprezy okazały się sukcesem organizacyjnym, a frajda, jaką sprawiliśmy uczestnikom jest dla nas największą nagrodą. Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu (wówczas MSiT) w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

PILNE! KOMUNIKAT PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU SUMO

Niniejszym informuję, iż po dzisiejszym spotkaniu z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską – Andrzejuk w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, po szerokiej dyskusji i przekazaniu nam swoich zaleceń, a także rekomendacji Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego, aby nie rozgrywać imprez masowych podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich imprez krajowych do końca kwietnia 2020 r., a także wszystkich wyjazdów zagranicznych polskiej reprezentacji również do końca kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że polska reprezentacja na pewno nie będzie brała udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów, Seniorek oraz Młodzieżowców U21, U23 (kobiet i mężczyzn) w Baku.

Odwołanie wyżej wymienionych imprez nie oznacza, iż nie odbędą się one w tym roku w terminach późniejszych. O nowych decyzjach w tym zakresie będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Bardzo trudno było podjąć taką, a nie inną decyzję, ale zdrowie i bezpieczeństwo całej naszej rodziny sumo jest dla mnie wartością najwyższą. Wsłuchując się w słowa Głównego Inspektora Sanitarnego uznałem, iż jest to jedyna słuszna decyzja w tym momencie.

Dariusz Rozum,
Prezes Polskiego Związku Sumo