POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

Wydział wyszkolenia

Andrzej Jedynak
Informacje
Funkcja: Szef Sztabu Wyszkolenia
Telefon:
e-mail: endriuwrestling@interia.pl
Mirosław Flak
Informacje
Funkcja: Trener Kadry Narodowej Kadetów i Młodzików
Telefon:
e-mail: mzralejaja@wp.pl
Marek Konieczny
Informacje
Funkcja: Trener Kadry Narodowej Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów
Telefon:
e-mail: mkon28@gmail.com

 

PILNE! KOMUNIKAT PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU SUMO

Niniejszym informuję, iż po dzisiejszym spotkaniu z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską – Andrzejuk w sprawie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, po szerokiej dyskusji i przekazaniu nam swoich zaleceń, a także rekomendacji Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego, aby nie rozgrywać imprez masowych podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich imprez krajowych do końca kwietnia 2020 r., a także wszystkich wyjazdów zagranicznych polskiej reprezentacji również do końca kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że polska reprezentacja na pewno nie będzie brała udziału w Mistrzostwach Europy Seniorów, Seniorek oraz Młodzieżowców U21, U23 (kobiet i mężczyzn) w Baku.

Odwołanie wyżej wymienionych imprez nie oznacza, iż nie odbędą się one w tym roku w terminach późniejszych. O nowych decyzjach w tym zakresie będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Bardzo trudno było podjąć taką, a nie inną decyzję, ale zdrowie i bezpieczeństwo całej naszej rodziny sumo jest dla mnie wartością najwyższą. Wsłuchując się w słowa Głównego Inspektora Sanitarnego uznałem, iż jest to jedyna słuszna decyzja w tym momencie.

Dariusz Rozum,
Prezes Polskiego Związku Sumo