POLSKI ZWIĄZEK SUMO
POLSKI ZWIĄZEK SUMO

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE
2022-02-28
Ogłoszenie w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że Polski Związek Sumo podjął w dniu 24 lutego 2022 r. decyzję o rezygnacji z udziału Reprezentantów Polski w Pucharze Europy w Sumo, który został zaplanowany do organizacji w dniach 11-12 marca 2022 r. w miejscowości Vinni w Estonii, o czym zostali już powiadomieni organizatorzy
i członkowie Związku oraz nasi Kadrowicze. W związku z agresją Rosji na Ukrainę, ukraińscy zawodnicy sumo nie będą mogli wziąć udziału w wyżej wymienionym turnieju rankingowym, podczas którego sportowcy starają się o zdobycie kwalifikacji do startu w Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich – The World Games 2025.
Na znak solidarności z Ukrainą i hołdując zasadzie fair play na wszystkich niwach życia, członkowie Reprezentacji Polski również nie wezmą udziału w tym Pucharze Europy. Ponadto Polski Związek Sumo podjął także decyzję o nieuczestniczeniu w żadnym turnieju ani Pucharze Europy jakie miały być rozegrane w tym roku w Rosji, w związku z czym zostały one usunięte z kalendarza imprez Polskiego Związku Sumo. Ponadto deklarujemy wszelką możliwą pomoc dla ukraińskiego sumo i jednoczymy się z całym narodem ukraińskim.
Zarząd Polskiego Związku Sumo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *